HARPAGAN w Bożympolu Wielkim

Ekstremalny Rajd na Orientację

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” to największa impreza na orientację w Polsce, która odbędzie się w Bożympolu Wielkim (gmina Łęczyce) w dniach 18-20 października br. Będzie to już trzecia edycja rajdu w tym miejscu. Ostatni raz impreza odbyła się w Bożympolu Wielkim w powiecie wejherowskim ponad 5 lat temu.

Wybór Bożegopola Wielkiego nie jest przypadkowy. Gmina Łęczyce oferuję uczestnikom zróżnicowaną i atrakcyjną rzeźbę terenu, a także sporo lasów.
Uczestnicy mają do wyboru 5 tras pieszych, 4 trasy rowerowe oraz trasę mieszaną 50 km pieszo i 100 km rowerem. Uczestnicy otrzymają na starcie kolorowe mapy, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Mogą to być elementy topograficzne lub krajoznawcze. Po odnalezieniu punktu w terenie, trzeba to potwierdzić poprzez zbliżenie elektronicznego chipa do stacji przy punkcie. Kompas się przyda, ale można sobie poradzić bez niego.
Z myślą o mieszkańcach Gminy Łęczyce przygotowano ofertę startu na jednej z dwóch tras harpusiowych: 10-kilometrowej – start 19 października o godz. 11:30 i 20-kilometrowej – start 19 października o godz. 12:30. Przed startem organizatorzy zapraszają na krótkie szkolenie, jak orientować mapę oraz jak potwierdzać obecność na punktach kontrolnych.
Patronat honorowy nad rajdem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius, Wójt Gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

 

Więcej informacji i zapisy: http://www.harpagan.pl/rajd/
Więcej informacji o specjalnej ofercie dla mieszkańców Gminy
Łęczyce: www.harpagan.pl/rajd/zgloszenia/dla-mieszkanca/
Strona FB wydarzenia: https://www.facebook.com/harpagan
www.facebook.com/events/260062061453251/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.