Wyznaczono objazdy

Remont mostu na rzece Redzie

Na drodze wojewódzkiej nr 218 w Wejherowie rozpoczął się remont mostu, co wiąże się z objazdami i utrudnieniami dla kierowców. Od poniedziałku, 19 sierpnia został zamknięty most nad rzeką Redą na ul. Ofiar Piaśnicy. Prace remontowe zaplanowano na około 2,5 miesiąca, więc trwać będą co najmniej do połowy listopada br.

Zakres robót obejmuje przebudowę skrzydeł przyczółków mostu, wykonanie płyt przejściowych, wzmocnienie konstrukcji przęsła mostu, wykonanie odwodnienia izolacji, ułożenie nowej izolacji oraz nawierzchni jezdni i chodników, montaż krawężników i barier poręczy oraz dylatacji, wykonanie schodów skarpowych oraz umocnienie brzegów rzeki i skarp.
Objazd dla samochodów do 3,5 t zaplanowano drogą Bolszewo – Kniewo i drogą Kniewo – Wielka Piaśnica,
Samochody ciężarowe o wadze powyżej 3,5 t będą musiały korzystać z trasy Krokowa – Celbowo, Celbowo -Reda, oraz krajową „szóstką” Reda – Wejherowo.
Przy okazji dodajmy, że otwarto dla samochódów ulicę Graniczną w Wejherowie, zamknietą od 2 miesięcy z powodu remontu ul. Przemysłowej. Na ulicę, łączącą ul. Przemysłową z ul. Ofiar Piaśnicy, oficjalnie wróciły samochody.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.