Czas na dożynki

Uroczystość i zabawa na zakończenie żniw

Tradycyjne Święto Plonów, organizowane zawsze pod koniec lata, w najbliższą niedzielę 25 sierpnia zagości w gminach: Wejherowo, Gniewino i Luzino. Kolejne uroczystości dożynkowe zaplanowano 1 i 8 września, a Dożynki Powiatowo-Gminne odbędą się w tym roku 15 września w gminie Łęczyce, a dokładnie w Parku Wiejskim w Bożympolu Wielkim.

W Luzinie 25 września dożynki rozpoczną się o godz. 13.30 mszą świętą dziękczynną w kościele św. Wawrzyńca. Po tradycyjnym korowodzie ulicami wsi, przy boisku gminnym zaplanowano festyn z koncertami i konkursami, wręczenie nagród, a finałem będzie pokaz sztucznych ogni.
Gmina Gniewino tradycyjnie organizuje Dzień Chleba i Miodu w Skansenie w Nadolu 25 września od godz. 11.00.
Konkurs wieńców dożynkowych, jarmark i koncert to niektóre punkty programu tej imprezy.
Również 25 września w Górze w Gminie Wejherowo o godz. 14.00 rozpoczną się uroczystości i zabawa dożynkowa. Zagra orkiestra, wystąpią zespoły, odbędą się zawody sportowe i koncert zespołu „Farba”.
Dożynki Gminne w gminie Linia odbędą się 1 września w Strzepczu. Po mszy św. i tradycyjnej uroczystości przygotowano zabawę, którą zwieńczy koncert zespołu Zajefajni (godz. 20.00 na placu przy ul. F. Miotka).
1 września uroczystości dożynkowe odbędą się również w gminie Szemudzie. Po mszy św. w intencji rolników w kościele pw. Św. Mikołaja w Szemudzie, uroczysty orszak maszyn rolniczych i najdziwniejszych pojazdów dożynkowych przejedzie na plac dożynkowy czyli boisko w Szemudzie, gdzie ok. godz. 14.30 rozpocznie się część oficjalna oraz zabawa.
Gmina Choczewo zaplanowała tegoroczne dożynki gminne 8 września.
15 września Gmina Łęczyce, a dokładnie sołectwo Bożepole Wielkie będą gospodarzami dożynek powiatowo-gminnych. Zgodnie z tradycjami dożynkowego świętowania odbędzie się tam powiatowy konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy – tradycyjny oraz niekonwencjonalny. Będą stoiska kulinarne, kiermasze i zabawa dla małych i dużych uczestników dożynek.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.