Kaszubska Droga

Promocja regionu na Jarmarku w Gdańsku

Działające przy GOSRiT Luzino, Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku promowało produkt regionalny LGD „Kaszubska Droga”, którego elementem była promocja książki kulinarnej „Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze”.

Serwowano bezpłatnie potrawy przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich w gminie Luzino według przepisów ze wspomnianej książki.
Goście jarmarku smakowali takie potrawy, jak piersi z kaczki z żurawiną otulonej nagimi kluskami, sztepki z pulkama i sledzama, ciasteczka owsiane, kartoflanki czyli zupy z ziemniaków i chleba na zakwasie. Przygotowano też wystawę haftu kaszubskiego wraz z pokazem haftowania.
Promocja produktu lokalnego obszaru LGD „Kaszubska Droga” poprzez organizację konkursu i gali kulinarnej, wydanie książki kulinarnej i udział w Jarmarku Dominikańskim współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.