700 tys. złotych dla Powiatu

Na przebudowę dróg

Powiat Wejherowski otrzymał 700 tys.zł z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę dróg powiatowych. We wtorek w Urzędzie Wojewódzkim starosta wejherowski Gabriela Lisius i wicestarosta Jacek Thiel podpisali umowę z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem.

Umowy, które podpisało łącznie sześć samorządów, opiewają na kwotę blisko 9 milionów złotych. Oficjalne podpisanie umów odbyło się 6 lipca w Urzędzie Wojewódzkim, a symboliczne czeki przekazał samorządowcom z kilku powiatów wojewoda pomorski, Dariusz Drelich.
Pieniądze dla Powiatu Wejherowskiego zostaną przeznaczone na przebudowę drogi na trasie Kisewo-Żelazno w miejscowości Świchowo. Droga zyska nową nawierzchnię i chodniki. Powstanie też wyniesione skrzyżowanie z przejściem dla pieszych i oświetleniem. Ponadto w ramach zadania przewidziano oczyszczenie rowów oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Koszt inwestycji wyniesie 1,4 miliona złotych. Dofinansowanie w wysokości 700 tys. zł pokryje połowę kosztów. Pozostałymi podzielą się po połowie Powiat Wejherowski oraz Gmina Łęczyce.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.