Świętowali policjanci z powiatu

W stulecie powstania Państwowej Policji

Na powiatowe obchody Święta Policji, przypadające w 100. rocznicę utworzenia Policji Państwowej, zaprosili Starosta Wejherowski oraz Komendant Powiatowy Policji. Podczas uroczystości, która odbyła się 30 lipca br. w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, wielu policjantom wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

 

Komendant powiatowy policji w Wejherowie insp. Beata Perzyńska przypomniała historię powiatowej policji, która 100-lecie będzie świętowała w przyszłym roku. Wspomniała o policjantach z naszego regionu zamordowanych przez najeźdźców – Niemców oraz Sowietów podczas II wojny światowej.
Inspektor B. Perzyńska podziękowała wszystkim policjantom za ich trudną i odpowiedzialną służbę, a także pracownikom cywilnym KPP Wejherowo za ich ciężką pracę.
Na scenie Filharmonii kilkudziesięciu policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Policjantom wręczono również odznaczenia i nagrody. Specjalne podziękowania przekazano samorządowcom z miast i gmin powiatu wejherowskiego oraz przedstawicielom innych służb mundurowych (wojsko, straż pożarna, straż miejska, nadleśnictwa) za owocną współpracę z policją i wspieranie działań funkcjonariuszy.
Podziękowania i kwiaty wręczono też obecnym na uroczystości byłym komendantom Powiatowej Komendy Policji w Wejherowie.
Gratulacje awansowanym i wyróżnionym złożyli m.in.: starosta wejherowski Gabriela Lisius, I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan oraz w imieniu prezydenta Wejherowa – sekretarz miasta Bogusław Suwara.
– Policyjna służba to wielka odpowiedzialność i powinność wobec innych – powiedziała starosta wejherowski Gabriela Lisius, życząc policjantom sukcesów, a także akceptacji i szacunku ze strony ,mieszkańców powiatu wejherowskiego. Podziękowania i życzenia pani starosta przekazała również bliskim policjantów oraz emerytowanym funkcjonariuszom. Niektórzy z nich byli obecni na uroczystości.
– Składamy szczególne podziękowania oraz wyrazy uznania za pracę jaką codziennie wykonujecie na rzecz obywateli miasta. Służba w policji, to często praca w bardzo trudnych i niebezpiecznych warunkach, pełna poświęceń, wyrzeczeń oraz podejmowanego ryzyka. Niech będzie ona dla was nie tylko obowiązkiem, ale i źródłem satysfakcji oraz uznania – powiedział w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandat sekretarz Bogusław Suwara, wręczając list gratulacyjny na ręce insp. Beaty Perzyńskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.