Piesza Kaszubska Pielgrzymka zawitała do Wejherowa

Wśród uczestników są mieszkańcy powiatu wejherowskiego

Jak co roku, drugiego dnia wędrówki, uczestnicy 38. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu na Jasną Górę odwiedzili Wejherowo. Po wieczornej mszy św. i modlitwie w kościele św. Trójcy oraz po noclegu, wyruszyli w dalszą drogę. Za kilka dni, w najbliższy poniedziałek 12 sierpnia dotrą do Częstochowy. Wtedy będą mieli za sobą 638 kilometrów marszu.

 

Pielgrzymi, wśród których nie brakuje mieszkańców Wejherowa i powiatu wejherowskiego, przybyli na naszego miasta późnym popołudniem w dniu Świętej Anny, czyli 26 lipca. Idąc ulicami Wejherowa jak zwykle radośnie śpiewali o Bogu. Następnego dnia wyruszyli do Sianowa, pokonując kolejne 34 km.
Pielgrzymi będą w sumie wędrować przez 19 dni, pokonując trasę o długości 638 km. W tym roku przyświeca im hasło „W mocy Bożego Ducha”. Jak twierdzą wszyscy, którzy podjęli się trudu pielgrzymowania do Matki Bożej Częstochowskiej w klasztorze na Jasnej Górze, udział w Pielgrzymce jest niesamowitą przygodą i bardzo głębokim przeżyciem duchowym. To czas budowania więzi z Bogiem i relacji z innymi ludźmi. Podczas drogi pielgrzymi mierzą się ze swoimi słabościami i uczą się je pokonywać.
Piesza Pielgrzymka Kaszubska po raz pierwszy wyruszyła ze Swarzewa 25 lipca 1982 r. W roku 2000 dla uczczenia jubileuszu chrześcijaństwa Kaszubi rozpoczęli pielgrzymkę z Helu. Pielgrzymka Kaszubska stała się tym samym najdłuższą pielgrzymką w Polsce.
W latach 2001-2016 pielgrzymkom przewodził niestrudzony ks. prof. Jan Perszon z Pucka, który w tym roku również przybył z pielgrzymami do Wejherowa (na zdjęciu poniżej). Od 2017 roku funkcję kierownika pielgrzymki pełni ks. Robert Jahns, proboszcz parafii w Leźnie (na górnym zdjęciu z gitarą).
W Wejherowie, przed Kolegiatą pielgrzymów witał ks. prałat Tadeusz Reszka, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej (na zdjęciu u dołu po prawej).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.