Festyn świętego Maksymiliana

Po raz 10. w Strzebielinie

Sołtys Strzebielina-Osiedla Grzegorz Maziuk i proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Strzebielinie Dariusz Kuchta, a także Rada Sołecka zapraszają na Festyn św. Maksymiliana, organizowany razem z Gminną Instytucją Kultury i Biblioteką w Łęczycach. Jubileuszowy 10. festyn odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia.

Wydarzenie rozpocznie się mszą św. odpustową, odprawioną o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym przed kościołem w Strzebielinie-Osiedlu (gmina Łęczyce).
O godz. 15.00 na boisku dawnego gimnazjum przy ul. Leśnej 18 rozpocznie się festyn pełen atrakcji dla dzieci i dla dorosłych uczestników. Zaplanowano m.in. występy artystyczne. Na scenie zagra Gminna Orkiestra Dęta Gminy Łęczyce, wystąpi zespół Fire Set oraz kaszubska Kapela Józefa Roszmana „Plëskota”. Zaprezentuje się również grupa Teatralna „Odeon” ze Strzebielina.
Odbędzie się prezentacja „Magia dla każdego”, nie zabraknie stoisk z wyrobami regionalnymi i placu zabaw dla najmłodszych z karuzelą oraz lubianymi przez dzieci dmuchanymi zamkami.
Podczas festynu będzie można spróbować przysmaków, od grochówki po pyszne ciasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.