Czytam, więc wszystko gra

Znana z wielu ciekawych projektów i inicjatyw kulturalnych Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie otrzymała decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowaniu projektu pt. „Czytam, więc wszystko gra”.

Anna Czerwińska-Rydel (z lewej) na spotkaniu z dyrektorką biblioteki w Wejherowie.
Anna Czerwińska-Rydel (z lewej) na spotkaniu z dyrektorką biblioteki w Wejherowie.

W ramach projektu zostaną przygotowane i nagrane słuchowiska dla dzieci na podstawie nagradzanych książek Anny Czerwińskiej-Rydel „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” i „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita”.
W ubiegłym tygodniu dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz podpisała umowę z Anną Czerwińską-Rydel na napisanie trzech słuchowisk w oparciu o jej książki. Partnerami projektu będą dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Orlu i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Wejherowie.
Wezmą one udział w warsztatach literacko-muzycznych z pisarką i nagraniach słuchowisk, które odbędą się w II kwartale br. Finałem projektu będzie spotkanie Anny Czerwińskiej-Rydel z młodymi czytelnikami, które zaplanowano na wrzesień br. Podczas tego spotkania zostanie zaprezentowane jedno ze słuchowisk.
Wszystkie nagrania słuchowisk będą dostępne później na stronie internetowej wejherowskiej biblioteki.
Można tam już znaleźć, a nawet wysłuchać słuchowisk, które zostały nagrane w ramach programu „Aktywni bez barier”. Klikając na ikonę z taką nazwą można posłuchać słuchowisk, przygotowanych na podstawie trzech książek: „Karnawał” Piotra Schmandta, „Bajka o zbójcy Czorlińskim” Aleksandra Majkowskiego oraz „Rzeka” Daniela Odiji.
Słuchowiska te, nagrane na płyty rozprowadzano w ramach akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Domowego im. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Nagrania zostały przygotowane dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, a ściślej osób, pełniących różne ważne funkcje w mieście. Znani wejherowianie oraz przedstawicielki biblioteki wcielili się w role aktorów i reżyserów, a o efekcie tego przedsięwzięcia mogą przekonać się wszyscy zainteresowani. Wystarczy wejść na stronę: http://biblioteka.wejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.