Mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie miasta

Dotacje na remont zabytkowej kamienicy oraz wymianę starych pieców

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał z mieszkańcami umowę na dofinansowanie remontu zabytkowej kamienicy oraz na wymianę systemu grzewczego w budynkach. Łączna suma wszystkich dotacji, przyznanych wspólnotom mieszkaniowym wyniosła ponad 200 tys. zł.

 

W ratuszu podpisano umowy ma dotacje miasta dla wspólnot mieszkaniowych.  Fot. Urząd Miejski
W ratuszu podpisano umowy ma dotacje miasta dla wspólnot mieszkaniowych. Fot. Urząd Miejski

Współwłaściciele kamienicy przy ul. Wniebowstąpienia 20 otrzymają 48 tys. zł na sfinansowanie prac konserwatorskich. W ramach remontu zostanie wykonana m.in. izolacja przeciwwilgociowa. Wejherowskie obiekty od ponad 12 lat mogą liczyć na pomoc miasta w przeprowadzaniu prac konserwatorsko-restauracyjnych. W tym celu w samym tylko 2019 r. przekazano ponad 210 tys. zł, a w sumie (od 2007 r.) – ponad 5 mln zł.
Pomoc finansową w wysokości 160 tys. zł na zmianę systemu grzewczego na proekologiczne otrzymały również wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Bukowej 3 i Kościuszki 28. Powstanie tam jednolity system ogrzewania z sieci OPEC.
W ramach przebudowy systemu grzewczego w ostatnim dziesięcioleciu prawie 2,7 mln zł przekazano wspólnotom mieszkaniowym, z czego ponad 365 tys. zł w roku bieżącym.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.