Nie zaśmiecajmy miasta

Dzikie wysypiska

Do Straży Miejskiej w Wejherowie docierają zgłoszenia o powstawaniu dzikich wysypisk śmieci przy osiedlowych wiatach na kontenery. Tymczasem wszystkich odpadów, także ponadgabarytowych można pozbyć się nieodpłatnie i leganie, bez zaśmiecania osiedla i miasta.

Na podwórka podrzucane są stare kanapy, drzwi, meble, lodówki, sedesy i zbędne materiały, pozostałe po remoncie mieszkań. Część sprawców udaje się ustalić, ale tam gdzie sprawca pozostaje anonimowy wywózki odpadów ponadgabarytowych musi dokonać zarządca nieruchomości. Za jednego bałaganiarza zapłacą wszyscy. W postępowaniu mandatowym sprawca zaśmiecania otrzymać mandat do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu grzywna może wynieść nawet 5000 zł.
Warto przypomnieć, że przy Zakładzie Usług Komunalnych w Wejherowie działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie powinien trafiać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, stare meble, drzwi, armatura i inne odpady wielkogabarytowe.
PSZOK czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od godz. 7.00 do 20.00 oraz w soboty w godz. 9.00-16.00.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.