Strzepcz na festiwalu w Truskawcu

Promocja powiatu na Ukrainie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzepczu (gm. Linia) wystąpiły na Festiwalu Kultury Polskiej w Truskawcu na Ukrainie. Udział w tym wydarzeniu stanowi doskonałą okazję do popularyzacji dziedzictwa kulturowego Kaszub Północnych.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzepczu z wicestarostą Jackiem Thielem podczas Festiwalu Kultury Polskiej w Truskawcu na Ukrainie.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Strzepczu z wicestarostą Jackiem Thielem podczas Festiwalu Kultury Polskiej w Truskawcu na Ukrainie.

Turystyka to jeden z kluczowych obszarów dla rozwoju powiatu wejherowskiego. Władze samorządu powiatowego we współpracy z partnerami tj. Lokalną Organizacją Turystyczną ,,Kaszuby Północne” oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną, realizują działania nakierowane na promocję turystyczną naszego regionu w Polsce i poza granicami kraju. Szansę na realizację tej funkcji stanowi organizowany od trzech lat Festiwal Kultury Polskiej w Truskawcu na Ukrainie. Udział w tym wydarzeniu stanowi doskonałą okazję do popularyzacji dziedzictwa kulturowego Kaszub Północnych.
– Wyroby lokalne i tradycyjne, takie jak niepowtarzalne w innych miejscach obiekty, rzemiosło czy kulinaria tworzą przewagę rynkową naszego powiatu i wpływają na jego rozwój. Prezentując bogatą ofertę turystyczną regionu chcemy zachęcić kuracjuszy, turystów z Polski oraz z Ukrainy do odwiedzenia Powiatu Wejherowskiego – zaznacza wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
Powiat wejherowski na festiwalu reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzepcza (gm. Linia) tegoroczny laureat nagrody głównej Grand PRIX XX Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.
– Doceniamy zaangażowanie i wysiłki KGW, które poprzez swoją działalność kultywuje dziedzictwo kulturowe regionu i przekazuje tradycje młodemu pokoleniu, a także aktywizuje i integruje lokalną społeczność – mówi wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
Festiwal Kultury Polskiej w Truskawcu to wspólne przedsięwzięcie Konwentu Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina oraz miasta Truskawiec, popularnego ukraińskiego uzdrowiska. Program wydarzenia obfitował w wiele różnorodnych elementów promujących bogatą kulturę polskich regionów.
Na scenie festiwalu prezentowały się zespoły ludowe i rozrywkowe, a na gości czekały stoiska rzemiosła artystycznego i kulinariów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.