Radość, duma i gratulacje

Wielki sukces małych i dużych tancerek z WCK

O sukcesie tancerek z Wejherowskiego Centrum Kultury oraz ich trenerki Elżbiety Czeszejko na festiwalu w Hiszpanii pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Pulsu”. Niedawno z wejherowskimi tancerkami spotkał się zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, aby pogratulować im sukcesów osiągniętych podczas międzynarodowego turnieju tanecznego.

 

Przypomnijmy: wejherowianki uczestniczyły w prestiżowym Top Art Festivalu, który odbył się w Lorett de Mare na Costa Brava i stamtąd przywiozły nagrody, wytańczone aż w czterech kategoriach. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zdobyły grupy Baccara, Baccara Junior i Baccarki, a indywidulanie w tańcu klasycznym „Esmeralda” konkurs wygrała Aleksandra Szeląg.
Ponadto cztery tancerki z zespołów WCK: Maja Jesionowska, Amalia Badena, Aleksandra Szeląg, Julia Telej otrzymały nagrodę specjalną w formie udziału w warsztatach tanecznych, ufundowaną przez renomowaną szkołę baletową w Barcelonie. W dodatku dziewczęta otrzymały również najwyższe noty za technikę i choreografię, a ich instruktor Elżbieta Czeszejko otrzymała dyplom za najlepiej przygotowane grupy pod względem technicznym i tanecznym.
– Jesteśmy z was dumni, że w taki piękny sposób promujecie miasto Wejherowo. To wielki sukces, który jest nagrodą za waszą ciężką pracę, wysiłek i zaangażowanie. Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów – powiedział zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz.
Podczas spotkania serdeczne gratulacje do naszych tancerek skierowała również Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury.
– Raz jeszcze gratuluję wam tego sukcesu. Bardzo chciałabym, abyście kojarzyli te wyjazdy nie tylko z ogromnym wysiłkiem włożonym w osiągnięcie zaplanowanego celu, ale również z radością czerpaną z wypoczynku podczas tych dni spędzonych za granicą. Życzę wam spokojnych i bezpiecznych wakacji oraz powrotu do aktywności artystycznej w filharmonii już we wrześniu.
– Konkurencja była duża, dlatego tym bardziej cieszą nas tak liczne wyróżnienia. Wszystkie dzieci bardzo ciężko pracowały na ten sukces. Brakuje mi słów by opisać jak dumna jestem ze swoich podopiecznych – podsumowała Elżbieta Czeszejko, instruktorka i opiekunka grup tanecznych w Wejherowskim Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.