Aby wakacje były bezpieczne

Policjanci wśród dzieci i młodzieży

Lato w pełni, więc policjanci z powiatu wejherowskiego spotykają się z wypoczywającymi dziećmi i młodzieżą, aby rozmawiać o bezpiecznych wakacjach.

Policjanci z Wejherowa gościli w Harcerskiej Bazie Obozowej w Stilo. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Narkotyki i dopalacze zabijają” przypominali podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas kąpieli w morzu czy jeziorze, podczas spacerów w lesie. Mówili też o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drogach. W rozmowach uczestniczył także przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej.
Z kolei policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie byli gośćmi na obozie w miejscowości Potęgowo. Z wypoczywającymi tam dziećmi i młodzieżą rozmawiali o bezpiecznym spędzaniu wakacji, w tym o bezpieczeństwie nad wodą. Mundurowi przypomnieli również młodzieży, jakie zagrożenia związane są z korzystaniem z internetu. Poruszyli także tematykę cyberzagrożeń, pozornej anonimowości w sieci oraz niebezpieczeństw związanych z poznawaniem osób przez internet.
Wejherowscy policjanci gościli dzieci wraz z opiekunami z Klubu Integracyjnego w Wejherowie. Spotkanie w komendzie stanowiło świetną okazję do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz dowiedzenia się, na czym polega praca policjantów. Dzieci mogły zasiąść w policyjnym radiowozie, a na zakończenie spotkania otrzymały elementy odblaskowe.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.