Pokonywanie przeszkód to świetna zabawa

Parkour wakacyjną atrakcją

Ruszyły wakacyjne zajęcia, które zorganizowała Akademia Parkour Wejherowo na torze z przeszkodami na Osiedlu Przyjaźni. Parkour jest efektem realizacji Budżetu Obywatelskiego.

Inauguracyjne zajęcia parkour 19 lipca, prowadził instruktor i prezes Akademii Parkour Wejherowo Łukasza Milka. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu młodych miłośników tego sportu. Ku uciesze organizatorów, dopisała także pogoda.
– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni liczną frekwencją. To potwierdzenie, że ta dyscyplina cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym mieście – twierdzi Łukasz Milka.
Jak zapowiadają organizatorzy, nie były to ostatnie zajęcia parkour, które zaplanowali w okresie wakacyjnym.
– Zamierzamy zorganizować jeszcze co najmniej trzy podobne warsztaty do końca wakacji, przede wszystkim dlatego, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem. Zapraszam do śledzenia naszej facebookowej strony, na której będziemy na bieżąco informować o kolejnych terminach. Zajęcia organizowane przez Akademię Parkour Wejherowo są bezpłatne – dodaje Ł. Milka.
Dowiedzieliśmy się, że kolejne warsztaty odbędą się w środę 7 sierpnia o 11:00.
Parkour to forma aktywności fizycznej, która polega na pokonywaniu przeszkód w jak najszybszy sposób. W Polsce z każdym rokiem cieszy się ona coraz większą popularnością.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.