Czas na Karnowskiego

Nowa nawierzchnia, chodniki i rondo

Władze Wejherowa realizują kolejną inwestycję drogową. Przebudowa ulicy Karnowskiego na odcinku od ul. Ofiar Piaśnicy do ul. Przemysłowej wraz z rondem na ul. Przemysłowej ma się zakończyć w listopadzie br.

Na prawie 700-metrowym odcinku ulicy wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodnik, ścieżka rowerowa, a także zjazdy do posesji i zatoki autobusowe. Przebudowane zostanie odwodnienie ulicy, powstanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne. Przebudowa obejmuje również infrastrukturę drogową oraz obiekty inżynieryjne. Prace rozpoczęły się od ul. Ofiar Piaśnicy, a ostatnim etapem inwestycji Urzędu Miejskiego będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Karnowskiego i Przemysłowej, modernizowanej obecnie przez władze powiatu (inwestycję realizuje Zarząd Drogowy dla Powiatu Wejherowskiego i Puckiego).
Na ul. Przemysłowej wprowadzono ruch jednokierunkowy w kierunku drogi krajowej nr 6. Należy zwracać szczególną ostrożność i zwracać uwagę na znaki informujące o prowadzonych pracach budowlanych, bo tylko strefa robót jest wygrodzona urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Wykonawcą robót budowlanych na ulicy Karnowskiego jest zakład z gminy Linia – Firma Produkcji i Eksploatacji Kruszywa „FORMELLA” S.C. z siedzibą w Niepoczołowicach.

 

UWAGA KIEROWCY!

Ulica Karnowskiego będzie przez cały czas przejezdna dla mieszkańców, służb komunalnych i ratunkowych, ale w czasie realizacji inwestycji kilkakrotnie zmieniona zostanie organizacja ruchu. Dlatego władze miasta proszą o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.