Hala nagrodzona

Przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4

Hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie (Samochodówka) otrzymała prestiżową nagrodę Budowa Roku 2018 II stopnia. Sukces jest tym większy, że wejherowska inwestycja rywalizowała z ogromnymi, nawet kilkakrotnie droższymi budowlami, zrealizowanymi przez międzynarodowe konsorcja

W 29. edycji Konkursu „Budowa Roku 2018”, zorganizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, wspomniana inwestycja w Wejherowie otrzymała tytuł „Budowy Roku 2018” w kategorii obiekty szkolno-sportowe.
Jest to najnowocześniejsza hala sportowa w powiecie wejherowskim, zbudowana w rekordowym czasie (budowa trwała nieco ponad rok). Hala została oficjalnie oddana do użytku 1 września ub. roku. Inwestycja łącznie z wyposażeniem kosztowała niemal 10 mln zł, z czego 3,2 mln zł to dofinansowanie z budżetu centralnego.
– Nasza inwestycja znalazła się w gronie bardzo dużych inwestycji, wartych kilkadziesiąt milionów złotych – informuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Gdy okazało się, że otrzymaliśmy nagrodę II stopnia, radość była ogromna. Tylko krok dzielił nas od „Oscara Budowlanego”. Muszę zaznaczyć, że proces oceny zgłaszanego obiektu jest kilkustopniowy, a kryteria oceny wysokie i dotyczą one rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych, jakości wykonawstwa, zastosowania nowoczesnych technologii, wpływu inwestycji na środowisko naturalne, bezpieczeństwa, warunków pracy oraz organizacji procesu budowy i czasu realizacji. Nasza hala została zbudowana według najnowocześniejszych technologii i z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań. To właśnie doceniła konkursowa komisja oceniająca. Jesteśmy dumni z tej nagrody!
Dyrektor szkoły Anna Wilk, podkreśla, że szkoła jest doskonale wyposażona, jeśli chodzi o uprawianie sportu. Powstała nie tylko nowa hala, ale są też boiska, siłownia, sala fitness, zaplecze sanitarne. Oprócz tego w szkole niedawno oddano do użytku pracownie do praktycznej nauki zawodów.
Hala służy uczniom oraz miejscowym klubom sportowym i społeczności miasta.

 

Wewnątrz hali znajdują się m.in.: boisko o wymiarach 24 × 44 m; trybuna na 288 miejsc; węzły szatniowo-sanitarne, pomieszczenia magazynowe, sale fitness, siłownia, pomieszczenia nauczycieli w-f. W ramach inwestycji wykonano dwie klatki schodowe i windę dla osób niepełnosprawnych. Zastosowano płaskie dachy oraz ściany z dużymi przeszkleniami.
Konstrukcję hali stanowią ściany o grubości 24 cm, z trzpieniami żelbetowymi; stropy prefabrykowano-monolityczne o grubości 25 cm; dźwigary stalowe oparte przegubowo na słupach utwierdzonych w żelbetowych stopach fundamentowych. Obiekt wyposażono w nowoczesne urządzenia multimedialne. Powierzchnia zabudowy wynosi 1794,78 m2, powierzchnia użytkowa 2261,74 m2, a kubatura budynku 14 882,00 m3. Całość prac wykonano w ciągu 15 miesięcy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.