Zespół Art’n’Voices zdobywa Warmię

Konkurs i wyjątkowy koncert

Zespół wokalny Art’n’Voices z Wejherowa zdobył Złoty Dyplom i nagrodę specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Oktet brał również udział w wyjątkowym koncercie w Dobrym Mieście (powiat olsztyński). Na dziedzińcu bazyliki wykonano utwory sakralne, niewykonywane od 200 lat, których nuty odnaleziono w Olsztynie po II wojnie światowej.

Zapisy nutowe z XVIII i XIX wieku, które zostały odnalezione w zbiorach biblioteki Wyższego Seminarium Duchowego „Hosianum” w Olsztynie. Aranżacji utworów podjął się Paweł Hulisz, który jest też kierownikiem muzycznym całego projektu.
Powołany przez Pawła Hulisza zespół instrumentalny pod dyrekcją koncertmistrza Mikołaja Zgółki składa się między innymi z dwóch skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, pozytywu i trąbek barokowych. Partie wokalne wykonywał zespół Art’n’Voices, w składzie: Małgorzata Priebe, Maria Krueger, Anna Rocławska-Musiałczyk, Marta Jundziłł, Mateusz Warkusz, Szymon Duraj, Tomasz Chyła i Filip Czajkowski.
Koncert na dziedzińcu bazyliki w Dobrym Mieście był inauguracyjnym występem specjalnie powołanej do tego projektu Capeli Warmiensis Restituta. Kolejne koncerty odbędą się 25 lipca w bazylice św. Jakuba w Olsztynie i 25 sierpnia w bazylice we Fromborku. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Na nadchodzące wakacje zespół Art’n’Voices planuje trasę koncertową, która obejmuje między innymi koncerty w Koszalinie, Strzepczu, Władysławowie i Tucholi.
Dla Art’n’Voices zapowiada się również intesywna druga połowa roku, bowiem młodzi wokaliści przygotowuja się do nagrania i wydania swojej płyty, której szczegóły zdradzą już niedługo. O aktualnych planach zespołu można dowiedzieć się z fanpage’u oktetu na Facebooku:
https://www.facebook.com/artnvoices/.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.