laptopy dla szkół

Projekt „Ja w internecie” 24

W ratuszu w Wejherowie przekazano laptopy w ramach zakończonego projektu „Ja w internecie”. Po szkoleniach, do dwóch wejherowskich szkół trafiło po 12 przenośnych komputerów.

– Pozyskaliśmy pieniądze na realizację projektu „Ja w internecie” w wysokości prawie 150 tys. zł. Do celów szkoleniowych kupiliśmy 24 laptopy, które po zakończeniu projektu, zostały przekazane do dwóch naszych szkół – wyjaśnił prezydent Krzysztof Hildebrandt.
Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura.
Celem programu była nauka korzystania z internetu oraz zdobycie umiejętności niezbędnych do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym. Od stycznia do czerwca w Urzędzie Miejskim oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej realizowane były szkolenia dla mieszkańców, którzy chcieli rozwijać umiejętności niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym.
Umowy o przekazaniu komputerów podpisał prezydent Krzysztof Hildebrandt, Olga Tomaszewska dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 i Marzena Lesner wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. W spotkaniu uczestniczył Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.