Nie tylko siła mięśni

Sportowcy zachęcają do czytania dzieciom

Z okazji czerwcowego XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie zorgaznizowano nietypowe wydarzenie. Bibliotekarze zaprosili wejherowskich sportowców, którzy w specjalnie przygotowanym filmiku, w zabawny sposób, zachęcają do czytania książek dzieciom.

Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom nawiązywało do obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) i brzmiało „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.
Bibliotekarze postanowili przygotować filmik, który pozwoli na promocję idei Tygodnia bez ograniczeń czasowych. Do udziału w nim zaprosili, zgodnie z hasłem tygodnia, sportowców. O zaletach czytania książek dzieciom można mówić wiele. Ale jeżeli wspominają o nich osoby cieszące się autorytetem wśród młodego pokolenia, to ich zachęta nabiera dodatkowego wymiaru. Na filmie, umieszczonym na portalach społecznościowych, zobaczymy m.in. Małgorzatę Zabrocką (karate), Mateusza Ostaszewskiego (strongman), Bartłomieja Szredera (crossfit), czy też Michalinę Romańską (bieg). Opowiadają o tym, że sport to nie tylko siła mięśni, ale również myślenie i taktyka. Mówią o tym, dlaczego czytają swoim dzieciom.
– Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny – podkreśla Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. – W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym.
Filmik pt. „Wejherowscy sportowcy czytają dzieciom” znaleźć można w serwisie Youtube lub za pomocą linków na portalu fb, w tym na stronie poświęconej akcji : „Wejherowo Czyta Dzieciom”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.