Potrafią się bronić

Straż Miejska szkoli panie

Zakończono 11 edycję bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Kurs ukończyło 35 pań. Większość z nich odebrała z rąk prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta certyfikaty ukończenia kursu.

Bezpłatne zajęcia dla kobiet, organizowane przez Urząd Miasta oraz wejherowską Straż Miejską przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 6 cieszą się niesłabnącą popularnością. Kurs ukończyło blisko 400 kobiet. Od początku zajęcia prowadzą: Rafał Karcz, komendant Straży Miejskiej Zenon Hinca oraz Tomasz Groth.
Panie uczą się m.in. jak skutecznie zastosować dźwignie na napastniku, jak uwolnić się z uchwytu za ubranie, z obchwytów za ciało, duszenia itp. Poznają możliwość zastosowania niekonwencjonalnych technik uderzenia na wrażliwe miejsca na ciele agresora. Uczestniczki zdobywają wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oaz dowiadują się o dostępnych bez zezwolenia środkach przymusu bezpośredniego typu gaz, ręczny miotacz gazu, broń hukowa, paralizator. Zdobywają także informuje o prawnych możliwościach obrony koniecznej, czy stanu wyższej konieczności. Inicjatorem i pomysłodawcą organizacji kursu jest komendant Straży Miejskiej. Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet organizowany w Wejherowie, był jednym z pierwszych tego typu szkoleń w Polsce. Zapoczątkowany został w 2015 roku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.