Konferencja fizyków

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2

W wejherowskim „Elektryku” (PZS nr 2) odbyła się konferencja z udziałem nauczycieli fizyki ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego.

Uczestników konferencji przywitała dyrektor Krystyna Grubba, zapraszając na spacer po budynkach szkoły, w tym nowo wybudowanych pracowniach zawodowych. Następnie odbyła się dyskusja pt. Fizyka szkołą naukowego myślenia, naukowego krytycyzmu i skromności…?, której prowadzącą była dr Joanna Gondek z Zakładu Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Gdańskiego.
W ramach spotkania uczestnicy mogli zapoznać się z nowoczesnymi bezprzewodowymi technikami pomiarowymi, które wykorzystywane są na lekcjach. Umożliwiają one przeprowadzanie doświadczeń szybko i niemal na każdej lekcji. Ponadto są ciekawym elementem powodującym atrakcyjność nauczania fizyki z wykorzystaniem sprzętu cyfrowego.
W „Elektryku: odbyły się również warsztaty w profesjonalnie wyposażonej pracowni fizycznej szkoły, gdzie omówione zostały metody aktywizacji uczniów dzięki zastosowaniu cyfrowych technologii zbierania, prezentowania i analizowania danych eksperymentalnych.
Warsztaty prowadzone były przez nauczycieli fizyków – Przemysława Rojewskiego i Grzegorza Łukasika.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.