Między Weroną a Wejherowem, czyli goście w I LO

I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie od kilku lat kontynuuje wymianę międzyszkolną z Liceo Scientifico Girolamo Fracastoro z Werony. W ub. roku uczniowie ,,Sobieskiego’’ gościli we Włoszech, a w pierwszym tygodniu czerwca br. uczniowie z Włoch przyjechali do naszego miasta.

Wizyta polskiej i włoskiej młodzieży w Starostwie Powiatowym.
Wizyta polskiej i włoskiej młodzieży w Starostwie Powiatowym.

Młodzi Włosi mieli okazję poznać kulturę naszego kraju oraz Kaszub. Dzięki spacerom po Wejherowie i spotkaniu ze starostą Gabrielą Lisius, goście z Werony mogli zaznajomić się z historią regionu i z atrakcjami turystycznymi miasta oraz powiatu wejherowskiego.
Dyrektor I LO, Katarzyna Bojke opowiedziała gościom o ponad 160-letniej historii wejherowskiego liceum. Nasi uczniowie wraz z włoskimi przyjaciółmi odwiedzili Toruń, Gdańsk i Gdynię. Termin pobytu Włochów przypadł na ważny moment dla polskiej historii – 30. rocznicę wyborów czerwcowych w 1989 roku. Uczniowie zaprzyjaźnionych szkół złożyli wizytę w Europejskim Centrum Solidarności, która pozwoliła im przybliżyć najnowszą historię tej części Europy.
Uczniowie ,,Sobieskiego’’ i ich rówieśnicy z Werony integrowali się podczas wycieczek, lekcji chemii po angielsku, zajęć tańca współczesnego oraz wspólnego spędzania czasu wolnego. Pobyt Włochów w Polsce był kolejną ważną lekcją sprawdzenia znajomości języka angielskiego dla uczniów ,,Sobieskiego” oraz był szansą na pokazanie słynnej, polskiej gościnności.
Opiekunami wymiany były panie Beata Lenz i Agnieszka Knurek.
Uczestniczka wymiany:
Bogusława Merc

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.