60. urodziny Ósemki

Podziękowania i życzenia z okazji jubileuszu szkoły

24 maja br. świętowano 60-lecie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie. Nie zabrakło podziękowań, wyróżnień i wspomnień. Ósemka została otwarta na początku 1959 roku, a 10 lat później otrzymała imię Martyrologii Piaśnicy.

Obchody jubileuszu rozpoczęto mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej, której przewodniczył ks. Daniel Nowak. Następnie w hali sportowej szkoły gości przywitała dyrektor placówki, Danuta Czernewska, która podkreśliła, że szkolne mury Ósemki opuściło 20 tys. absolwentów. Szkoła bardzo się zmieniła, m.in. dzięki inwestycjom i nowym obiektom sportowym. W latach 90. przy SP nr 8 powstała hala sportowa, potem pływalnia i zadaszone lodowisko, a ostatnio kompleks boisk, sfinansowany z Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.
– To jedna z najwspanialszych szkół w Wejherowie. Od początku należała do najnowocześniejszych i największych szkół w mieście – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt, jeden z absolwentów tej szkoły. – Dziś jest nowoczesna, wielofunkcyjna, wyposażona w różne elementy, które pozwalają zdobywać wiedzę. Niesamowicie rozbudowane jest zaplecze szkoły: jest tu basen, lodowisko, boiska oraz miejsca gdzie można realizować zajęcia pozalekcyjne.
Krzysztof Hildebrandt wspólnie z zastępcą miasta Arkadiuszem Kraszkiewiczem podziękowali obecnej dyrektor oraz poprzednim dyrektorom za pracę na rzecz placówki. Statuetki Jakuba Wejhera odebrali: Danuta Czernewska, Roman Wilandt oraz Mirosław Sildatke.
Życzenia społeczności szkolnej w imieniu Rady Miasta Wejherowa złożył jej wiceprzewodniczący Leszek Szczypior

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.