Wkrótce przebudowa ulicy Karnowskiego

Ponad 2 miliony złotych dofinansowania

W czerwcu rozpocznie się przebudowa ul. Karnowskiego w Wejherowie na odcinku od ul. Ofiar Piaśnicy do ul. Przemysłowej. Inwestycja ma kosztować ok. 6,5 mln zł, ale Wejherowo zdobyło dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ok. 2,3 mln zł. Podpisano też umowę z wykonawcą prac.

Przebudowa ul. Karnowskiego jest bezpośrednią kontynuacją już wykonanego przebudowy fragmentu ul. Ofiar Piaśnicy wraz z połączeniem (ronda) z ul. Karnowskiego i ul. Lelewela
– Budowa ul. Karnowskiego, to kolejny element Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – W ubiegłych latach oddaliśmy do użytku dwa odcinki w miejscach, gdzie dotychczas wcale nie było ulic. Jeden odcinek połączył ul. Ofiar Piaśnicy z ul. Nadrzeczną -przedłużenie ul. Lelewela, a drugi połączył ul. Sucharskiego z drogą krajową nr 6. Budowa ul. Karnowskiego poprawi bezpieczeństwo ruchu i komfort jazdy, a rondo w ul. Przemysłowej niewątpliwie zwiększy płynność ruchu w tym rejonie.
Inwestycja, której zakończenie zaplanowano na koniec grudnia br. ma kosztować ok. 6,5 mln zł, z czego 2.295.750 zł pochodzi ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.
W wejherowskim ratuszu prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał umowę z wykonawcami inwestycji – Mariuszem i Tomaszem Formella, właścicielami firmy.
– Cieszymy się, że została podpisana umowa na budowę kolejnego odcinka bardzo dużego przedsięwzięcia – Zachodnio-Północnego Połączenia Drogowego, który docelowo odciąży ruch w Wejherowie w momencie, kiedy powstanie nowa Trasa Kaszubska, która jest fragmentem drogi ekspresowej łączącej Trójmiasto ze Szczecinem – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Przed nami jeszcze budowa zupełnie nowego odcinka między ul. Strzelecką a Sucharskiego oraz połączenie dzielnicy tzw. Przemysłowej z drogą krajową nr 6.
Po przebudowie ulica Karnowskiego ma wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie.
Swój udział w tej inwestycji ma PEWiK, który przebuduje na własny koszt swoją sieć. Udział spółki to prawie 500 tys. zł. Jednym z ważniejszych elementów będzie budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Karnowskiego i Przemysłowej.
Jak zapewniają wykonawcy, budowa inwestycji ma zakończyć się pod koniec tego roku.
– Rozpoczynamy budowę tej ulicy, która podzielona została na cztery etapy – rozpoczynamy od strony ul. Ofiar Piaśnicy, w kierunku ul. Przemysłowej, a rondo jest ostatnim elementem przebudowy ul. Karnowskiego – mówi Mariusz Formella, współwłaściciel spółki Produkcja i eksploatacja kruszywa „Formella” z Niepoczołowic. – Czeka nas dużo prac ziemnych – wodociąg, deszczówka, sieć gazowa, elektryczna, a następnie nawierzchnia i chodniki. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców.

 

Zakres prac

Na długości 700 metrów wykonana zostanie nowa nawierzchnia, wybudowany zostanie chodnik i ciąg pieszo-jezdny wzdłuż drogi.
W ramach inwestycji powstaną zjazdy do posesji, zatoki autobusowe, wybudowana zostanie także nowa kanalizacja deszczowa. Przełożona zostanie sieć gazowa, wodociągowa, kanalizacji sanitarnej oraz elektroenergetycznej.
Wybudowane zostanie także rondo u zbiegu ulic Karnowskiego i Przemysłowej (droga powiatowa).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.