Uliczka już gotowa

W ramach rewitalizacji

Zakończono budowę ciągu pieszo-jezdnego, łączącego ul. Dworcową z ul. Spacerową. Inwestycja została zrealizowana w ramach Rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa.

– Ta ulica była zaniedbana, a teraz zyskała nową nawierzchnię, chodnik i miejsca postojowe. Zadbaliśmy też o nowe nasadzenia – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Zależało nam na tym, aby zachować klimat śródmiejski, ale zarazem pozostawić drzewa i wykonać nowe nasadzenia. Koszt inwestycji to 453 tys. zł, z czego ponad 384 tys. zł wynosi dofinansowanie ze środków unijnych, które miasto zdobyło na Rewitalizację Śródmieścia.
Wyremontowana uliczka o długości 279-metrowy pomiędzy ul. Dworcową (obok budynku Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej), a ul. Spacerową została wyłożona kostką betonową.
– Był to krótki, ale uczęszczany odcinek ulicy, który wymagał remontu – prypomina Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Wykonane zostały chodniki i miejsca postojowe. Co najważniejsze, udało się zachować zieleń – są tam drzewa, trawnik, róże. Powstał pas oddzielający i podnoszący jakość tego miejsca.
O remont tej ulicy zabiegali wejherowscy radni: Justyna Ostrowska, Leszek Szczypior i Rafał Szlas.
Wykonawcą była firma FBSerwis S.A. z Warszawy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.