Edukacja i zabawa

W Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się międzyszkolny konkurs, zorganizowany z okazji 68. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. W rywalizacji, łączącej edukację z zabawą, brali udział uczniowie piątych klas kilku wejherowskich szkół.

Zwycięzcy konkursu, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 z dyplomem i nagrodami. Więcej zdjęć w Galerii na stronie: www.pulswejherowa.pl
Zwycięzcy konkursu, reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 9 z dyplomem i nagrodami. Więcej zdjęć w Galerii na stronie: www.pulswejherowa.pl

Rywalizacja składa się z trzech części: testu, który przy pomocy interaktywnej tablicy rozwiązują wszyscy zawodnicy, podchodów w terenie oraz pytań i odpowiedzi, udzielanych drużynowo. Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom podchody, podczas których każda drużyna musiała odnaleźć różne punkty na terenie miasta i wykonać określone zadania.
Ostatnia część konkursu przypominająła nieco teleturniej. Podobnie jak podczas wcześniejszych etapów, pytania i zadania dotyczyły historii Wejherowa, zasłużonych i znanych mieszkańców oraz ważnych miejsc i obiektów.
Uczniowie piątych klas świetnie sobie radzili. Ostateczna punktacja wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się gospodarze. Zarówno oni, jak i zdobywcy kolejnych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miasta.
Konkurs przygotowali nauczyciele SP 9: Barbara Patock-Myszewska, Renata Pawlikowska, Krzysztof Wesołowski. Zarówno oni, jak i opiekunowie uczniów pozostałych szkół otrzymali podziękowania, wręczane przez dyrektor SP nr 9 Olgę Tomaszewską i zastępcę prezydenta Wejherowa – Bogdana Tokłowicza.

Wyniki konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
III miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1
IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 6
V miejsce Szkoła Podstawowa nr 11
VI miejsce Szkoła Podstawowa nr 5

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.