Będzie remont

Pieniądze dla urologii

Władze samorządowe miasta Wejherowa przekazały 100 tys. zł dotacji dla Oddziału Urologii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Pieniądze są przeznaczone na remont tego oddziału.

 

Fot. Urząd Miejski
Fot. Urząd Miejski

Umowę w tej sprawie podpisali: Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa oraz Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Szpitali Pomorskich i Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich i dyrektor wejherowskiego szpitala.
Modernizacja Urologii pochłonąć ma 600 tys. złotych, a do tej pory zgromadzono 340 tys. złotych.
– Liczymy jeszcze na wsparcie ze strony samorządów Rumi oraz Luzina. Część wsparcia finansowego udało się nam pozyskać w materiałach budowlanych oraz poprzez obniżenie cen – informuje Andrzej Zieleniewski.
Oddział Urologii jest ostatnim, który nie był dotąd w wejherowskim szpitalu remontowany. Zmodernizowane zostaną gabinety zabiegowe, sanitariaty, korytarz i pomieszczenia socjalne. Remont ma być zakończony jeszcze w tym roku. Również w tym roku, jesienią ma zostać ogłoszony przetarg na najistotniejszą i największą inwestycję szpitala, tj. budowę nowego bloku operacyjnego.
– Jako samorząd, biorąc pod uwagę, że wejherowski szpital służy w dużej mierze naszym mieszkańcom, przekazujemy dotacje na jego działanie i modernizowanie – dodał prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Dodatkowo, jeszcze w tym roku planujemy rozpocząć budowę parkingu między lądowiskiem a ul. Jagalskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.