Harcerska zima

W czasie niedawnych ferii wejherowscy harcerze zwiedzali Słupsk i świetnie się tam bawili. Instruktorzy spotkali się natomiast na uroczystości w bazie Cedron.

Harcerze z Wejherowa zwiedzali Słupsk, w którym spędzali zimowe ferie.
Harcerze z Wejherowa zwiedzali Słupsk, w którym spędzali zimowe ferie.

Podczas tegorocznych ferii zimowych 43 harcerzy Hufca ZHP Wejherowo wyjechało do Słupska. Ta niedaleka, ale pełna atrakcji podróż dostarczyła harcerzom i zuchom wielu wspaniałych wrażeń.
Zuchy przygotowały przedstawienie kukiełkowe, do którego rekwizyty wykonały własnoręcznie. Inny spektakl pokazany na wspólnym kominku z gospodarzami ze Słupska, nawiązywał do przyjaźni i braterstwa, a zrealizowany został w formie cieni. Wielką atrakcją był udział zuchów w spektaklu „Brzechwolandia” w którym występowali z aktorami Teatru Nowego w Słupsku.
Starsi harcerze zwiedzali miasto, muzeum bursztynu, Basztę Czarownic i inne obiekty. Odbył się też marsz na orientację oraz turniej wiedzy o morzu i regionie.
Dla kilku harcerzy ten wyjazd był szczególny, gdyż właśnie w Słupsku złożyli przyrzeczenie harcerskie, a zuchy obietnicę zuchową.
Tymczasem w Wejherowie w Harcerskiej Bazie Obozowej Cedron spotkali się instruktorzy Hufca Wejherowo. W spotkaniu uczestniczyła komendantka Chorągwi Gdańskiej hm. Hanna Piotrowska oraz inni goście. Wszyscy wspólnie świętowali Dzień Myśli Braterskiej, obchodzony przez harcerzy na całym świecie. Druhna komendantka wręczyła instruktorom w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego pamiątkowe orzełki z lilijką.
Druhna pwd. Klaudia Koss rozpoczęła gawędę o harcerzu, instruktorze i jego służbie. Komendantka Hufca Wejherowo – phm. Zofia Wysocka opowiedziała dalszą część gawędy o dotychczasowej służbie dh. phm Jacka Stefaniszyna, który tpodczas tego spotkania został udekorowany odznaką „Zasłużony Instruktor Gdańskiej Chorągwi ZHP”.
KK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.