Noc pełna atrakcji

Nie tylko w muzeum

11 Noc Muzeów w Wejherowie była pełna atrakcji. Jak co roku zainteresowanych mieszkańców i gości władze miasta zaprosiły do ratusza i na plac Jakuba Wejhera, a władze powiatu – do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Ojcowie Franciszkanie otworzyli dla zwiedzających krypty kościoła św. Anny i kalwaryjskie kaplice, a Wspólnota Pokoleń przygotowała ciekawe wystawy i filmy. Ze wszystkich atrakcji tej niezapomnianej nocy 18 maja skorzystało niemal półtora tysiąca osób.

W wejherowskim Ratuszu ogromnym zainteresowaniem cieszyła się sala historyczna „Wejherowo okresu międzywojennego” i sale z makietami miasta oraz Kalwarii Wejherowskiej. Poza tym można było zobaczyć m.in. wystawę poświęconą historii i współczesności Marynarki Wojennej RP. Przed wejściem do ratusza ustawione były eksponaty udostępnione przez Muzeum Techniki Wojskowej GRYF.
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przygotowało trzy wystawy: „Jan Trepczyk – pieśniodziej kaszubskiej ziemi – Rok Jana Trepczyka”, „Historia Biblii” i „Nostra Alma Mater Veiherovienses – Historia liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie”.
Wejherowska Wspólnota Pokoleń ” prezentowała filmy promujące miasto i powiat, o Piaśnicy i związane z odzyskaniem niepodległości.
Przewodnicy oprowadzali chętnych po Kalwarii Wejherowskiej, a w kościele św. Anny można było zejść do krypty ze szczątkami rodziny Wejherów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.