Rytm, umiejętności i choreografia

Propagowanie tańca wśród dzieci i młodzieży, integracja zespołów, wymiana pomysłów pomiędzy instruktorami i uczestnikami – to niektóre cele turnieju tanecznego, który odbył się 4 marca w Pucku. Uczestniczyły w nim z powodzeniem grupy z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Uzdolnieni tancerze z Wejherowskiego Centrum Kultury cieszą się z nagród.
Uzdolnieni tancerze z Wejherowskiego Centrum Kultury cieszą się z nagród.

Pięcioosobowa komisja sędziowska Jubileuszowego X Przeglądu Form Tanecznych w Pucku oceniała właściwy dobór muzyki oraz kroków i elementów tanecznych, a także technikę taneczną, choreografię, bogactwo i różnorodność figur, pomysłowość, estetykę i dobór kostiumów. Liczył się również ogólny wyraz artystyczny i poziom prezentacji, a także rytmiczność i dynamika wykonania.
W tanecznej rywalizacji udział wzięło 21 formacji oraz 13 solistów i 5 duetów.Grupy z WCK pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko wywalczyły kolejne laury i zdobyły uznanie publiczności.
Już od 17 lat w WCK działa kilka grup tańca dla dzieci i młodzieży, prowadzonych przez Elżbietę Czeszejko – zawodową tancerkę, absolwentkę Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku, która tańczyła na deskach Opery Bałtyckiej. E. Czeszejko jest choregrafem i pedagogiem nagradzanym za osiągnięcia artystyczne w pracy z dziećmi. Jest też laureatka Nagrody Prezydenta Wejherowa. Od kilku lat do współpracy z dziećmi i młodzieżą zaprasza znanych trenerów i tancerzy.
Wszystkie grupy prowadzone przez Elżbietę Czeszejko regularnie uczestniczą w konkursach tańca, z których wielokrotnie przywożą nagrody, czego dowodem są ostatnie osiągnięcia. Gratulujemy!

Wyniki tancerzy z WCK

Zespoły:
Bąbelki – 4 miejsce w kat. szkół podstawowych, klasy 1-3
Baccarki – 1 miejsce w kat. szkoła podstawowa klasy 1-3
Baccara Junior – 2 miejsce w kat. szkół podstaw. klasy 4-6
Baccara – 1 miejsce w kat. szkół gimnazjalnych

Soliści i duet:
4 miejsce – Weronika Dudek, Agata Bojke, Zuzanna Cyman
3 miejsce – Natalia Pranga, Natalia Orchel
2 miejsce – duet Klaudia Łuczak i Nadia Narloch

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.