Sukcesy pianistów

Młodzi, zdolni i pracowici

Utalentowane uczennice i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie wzięli udział w kilku konkursach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Ich ciężka praca przyniosła wymierne efekty w postaci sukcesów, nagród oraz radości.

Młode utalentowane i pracowite pianistki z klasy fortepianu Elżbiety Lieder w listopadzie ub.roku uczestniczyły w Festiwalu Muzyki Słowiańskiej w Tczewie, na którym Zofia Pałasz zdobyła I miejsce, Agata Sulborska – II miejsce oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora, a Emilia Sanecka – III miejsce.
Kolejny konkurs pianistyczny pod nazwą „Muzyka Krajów Nadbałtyckich” odbył się w szkole w Wejherowie. Zofia Pałasz uzyskała II miejsce, a Emilia Sanecka wyróżnienie.
W marcu na konkursie pianistycznym w Solcu Kujawskim uczennice z Wejherowa również zdobyły nagrody: Agata Sulborska I miejsce, Zofia Pałasz III miejsce, a Emilka Sanecka wyróżnienie.
W kwietniu br. w pięknym pałacu w Szafarni, w którym mieści się Instytut Chopina odbyły się przesłuchania pianistów. I tym razem wejherowianki odniosły sukces: Zofia Pałasz zajęła II miejsce ex aequo z Agatą Sulborską, a Emilia Sanecka uplasowała się na I miejscu (laury tym cenniejsze, że III miejsca nie przyznano).
W klasie fortepianu Urszuli Zakrzewskiej uczy się młody równie utalentowany pianista Zbigniew Trusewicz, który w konkursie „Imaginacje dziecięce” w Gdańsku zdobył wyróżnienie. Z kolei w Szczecinie na IX Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Zbyszek zdobył cenne II miejsce.
Wszystkim młodym pianistom i ich nauczycielkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, gdyż one dają radość i uskrzydlają do dalszej pracy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.