Wsparcie dla sportu

Dwa kluby piłkarskie otrzymały dotacje

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał w ratuszu umowę z Piotrem Ruszewskim – prezesem WKS Gryf Wejherowo oraz Remigiuszem Sałatą i Robertem Wiconem – prezesem i wiceprezesem KS Tytani Wejherowo, wiceprezes klubu.

Na sportową promocję miasta przez drużynę seniorów Gryfa władze miasta przeznaczyły 200 tys. zł. To ważny zastrzyk finansowy dla klubu na tym etapie rozgrywek.
– Trzymamy kciuki żeby Gryf częściej wygrywał. Grajcie jak najlepiej! – powiedział po podpisaniu umowy prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. Dodał ze zrozumieniem, że w II lidze występują kluby z miast większych niż Wejherowo, w tym wojewódzkich, z którymi trudno jest rywalizować. Prezydent życzył piłkarzom i klubowi wszystkiego najlepszego.
Dziękując za przyznane środki Piotr Ruszewski wyraził nadzieję, że szczęście do Gryfa w końcu się uśmiechnie i uda się obronić II ligę w Wejherowie.
Klub Sportowy Tytani Wejherowo otrzymał dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł na sportową promocję miasta. KS Tytani Wejherowo jest organizatorem Wejherowskiej Ligi Piłki Ręcznej Tytanów, szkoli także najmłodszych, dla których stworzyli Wejherowską Ligę „Młodych Tytanów”. W klubie powstała także sekcja żeńska.
W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył także Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.