Uczniowie znają Biblię

W auli ZSP nr 2 czyli tzw. Elektryku odbył się IX Finał Rejonowy Konkursu Biblijnego im. Sł. B. Kardynała Augusta Hlonda. Zakres wiedzy w tym roku szkolnym objął Ewangelię Świętego Marka.

Uczestnicy i laureaci konkursu ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.
Uczestnicy i laureaci konkursu ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

W tym etapie konkursu uczestniczyło 82 uczniów 30 szkół podstawowych (20 z powiatu wejherowskiego i 10 z pow. lęborskiego), 46 uczniów 14 gimnazjów oraz 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po raz pierwszy w rywalizacji udział wzięła młodzież z Technikum Nr 4 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Wejherowie.
Wśród szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymała Kamila Treder, drugą Aleksandra Brzeska (obydwie z SP Orle), a trzecią Wiktoria Kodłubańska z SP 8 w Lęborku.
Wśród gimnazjalistów najlepszy był Dominik Synowiec z Lęborka, przed Natalią Wasilke z Gimnazjum w Bolszewie i Roksaną Trocką z Gimnazjum 1 w Wejherowie.
Wśród szkół ponadgimnazjalnych pierwszą lokatę wywalczyła Marta Bojanowska, a drugą Maciej Klamrowski – oboje z I LO w Wejherowie, a trzecią Julita Hinz z ZSP nr 4 w Wejherowie.
Tradycyjnie przeprowadzono również konkurs plastyczny, który cieszył się ogromny powodzeniem. Spośród 132 prac wyłoniono zwycięzców w różnych kategoriach, a ich prace rozwieszono w holu szkoły i przed aulą.
W czasie oczekiwania na wyniki konkursu odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Wszystko o człowieku” – Po co żyję? – Dlaczego jestem?”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.