Modlitwa za Ojczyznę i sportowe emocje

Mieszkańcy Wejherowa i powiatu wejherowskiego uczcili Święto 3 Maja

W Święto 3 Maja w kościele pw. NMP Królowej Polski w Wejherowie odbyła się uroczystość religijna i patriotyczna. Oprócz parafian i innych mieszkańców miasta, wzięli w niej udział parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, wojsko i służby mundurowe. Po południu na stadionie miejskim odbył się mecz charytatywny i festyn rodzinny.

Na uroczystości w kościele obecne były m.in. posłanki – Agnieszka Fotyga i Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz starosta wejherowski Gabriela Lisius. Był również wicestarosta Jacek Thiel oraz przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tokłowicz. Prezydenta Wejherowa reprezentował Bogusław Suwara, sekretarz miasta. Starosta wejherowski Gabriela Lisius przypomniała m.in. o ważnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz o zawierzeniu powiatu wejherowskiego Matce Bożej. Ks. proboszcz Piotr Żynda zaprosił wszystkich na grochówkę przygotowaną przez Starostwo Powiatowe.
Starostwo było również organizatorem meczu charytatywnego połączonego ze zbiórką pieniędzy na leczenie Karola Barcza, ciężko chorego 15-letniego mieszkańca Wejherowa. Matka chłopca zapowiedziała, że połowa zebranych środków będzie przeznaczona na pomoc dla Stasia z Wejherowa, który również potrzebuje funduszy na leczenie.
Na boisku rywalizowały drużyny księży i samorządowców, dostarczając emocji licznym kibicom, Bez względu na wynik meczu (księża wygrali 7:5!), wszyscy dobrze się bawili.
Na stadionie do grona gości dołączył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego – Jarosław Sellin.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.