Remonty na drogach

Będzie wygodniej i bezpieczniej

W wielu miejscach Wejherowa trwają lub są przygotowywane roboty drogowe. W ostatnim czasie Urząd Miejski zakończył już prace na dwóch zadaniach: w Śródmieściu i w Śmiechowie.

W kwietniu zakończyły się prace remontowe w łączniku pomiędzy ulicą Dworcową i Spacerową. Zniszczoną nawierzchnię z trylinki wymieniono na kostkę betonową. Uliczka stała się wygodna i zyskała estetyczny wygląd.
Oprócz wymiany nawierzchni jezdni, na długości około 270 metrów wyremontowany chodnik i miejsca postojowe.
– Łącznik stanowi ważny odcinek komunikacyjny, po którym poruszają się piesi i kierowcy mieszkający na osiedlu 1000-lecia Państwa Polskiego. Modernizacja nawierzchni poprawi nie tylko estetykę, ale również bezpieczeństwo użytkowników tej ulicy – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta Wejherowa.
To zadanie drogowe pod nazwą „Budowa ciągu pieszo-jezdnego łączącego ul. Dworcową z ul. Spacerową w Wejherowie” w ramach zadania „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa” zrealizowała firma FBSerwis S.A. Koszt inwestycji, która otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu rewitalizacji, wyniósł niespełna 454 tys. zł.
Nową nawierzchnię, tym razem z płyt położono na końcowym odcinku ul. Gryfa Pomorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Orzeszkowej.
Było to konieczne w związku z przedłużeniem linii autobusowej nr 6, o czym piszemy na sąsiedniej str. 6. Dla poprawy komfortu pasażerów autobusów MZK, a także dla kierowców i pasażerów innych pojazdów zostały wymienione zniszczone płyty drogowe. Nowe płyty jomb ułożono na odcinku o długości ok. 100 metrów i powierzchni 1200 metrów kw.
Prace na zlecenie władz miasta wykonał Zakład Usług Komunalnych Spółka z oo. w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.