Bieganie i Nordic Walking

W następny weekend w Parku Miejskim

Miłośników biegania oraz maszerowania z kijkami zapraszamy 18 maja i 19 maja do wejherowskiego Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego. W sobotę odbędzie się tam Festyn Rekreacyjny „Wejherowo Biega” pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa i Starosty Wejherowskiego. W niedzielę, również w parku wystartuje Puchar Polski Nordic Walking z atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci, na który zapraszają Polska Federacja Nordic Walking i Prezydent Wejherowa.

Szczegóły o niedzielnej imprezie rekreacyjnej znajdują się na plakacie obok, a także na stronie: www.pucharpolskinw.pl
Dla uczestników festynu „Wejherowo Biega” dla wyboru będzie pięć tras. Dzieci do lat 6 pobiegną na dystansie 300 m, dzieci w wieku 7-10 lat na dystansie 500 m, a młodzież i dorośli mają do wyboru trasy o długości od 900 m do 4000 metrów.
Pakiet startowy w cenie 5 zł dla dzieci i 10 zł dla dorosłych składa się z koszulki, butelki wody oraz okolicznościowego medalu. Dochód z festynu zostanie w całości przeznaczony na cel charytatywny.
Wśród uczestników którzy ukończyli trasę, rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. W biegach obowiązuje limit zawodników – 950 osób.
Organizatorami zawodów są: KS „Wejher”, Miasto Wejherowo, Wejherowskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.