Znakomity, zabawny spektakl i udana akcja charytatywna

Ponad 5,7 tys. zł przekazano na rzecz Hospicjum pw. św. Judy Tadeusza

Kostiumowa komedia „Mieszczanin Szlachcicem” Moliera rozbawiła i zachwyciła widzów. Najważniejsze jednak jest fakt, że dochód z dwóch spektakli charytatywnych w reżyserii Eweliny Magdziarczyk-Plebanek przeznaczony został na potrzeby Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie. Jest to kwota 5 723,05 zł.

Na scenie już tradycyjnie pojawili się aktorzy amatorzy – wejherowianie, znani z pracy i działalności w różnych dziedzinach, a także aktorzy bibliotecznej grupy teatralnej „Errata” i grupy teatralnej SWUTW „Srebrna Nitka”. Im oraz twórcom przedstawienia należą się brawa i wielkie uznanie. Publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.
W imieniu władz miasta i prezydenta Wejherowa, organizatorom oraz aktorom podziękował zastępca prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz .
Spektakl zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9 w Wejherowie (w auli SP 9 wystawiono sztukę), Hospicjum Domowym pw. św. Judy Tadeusza oraz Wejherowskim Centrum Kultury.
„Mieszczanin szlachcicem” jest ósmą z kolei inscenizacją organizowaną przez bibliotekę na rzecz Hospicjum Domowego pw. Judy Tadeusza. Jak przypomniała przed spektaklem dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, że coroczne akcje charytatywne na rzecz hospicjum zainicjowała była dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz.
– Oglądam spektakle charytatywne od wielu lat i uważam, że jest to znakomity pokarm dla duszy, a także wspaniały gest wejherowian dla Hospicjum, który dowodzi, że ktoś o nas myśli i o naszych pacjentach pamięta – powiedziała wzruszona Teresa Dzięcielska, prezes Hospicjum Domowego.

 

W przedstawieniu zagrali: Maciej Baran, Jacek Gafka, Adam Hebel, Aleksandra Janus, Bogdan Krawczyk, Daniel Kuptz, Agnieszka Lakowska, Mateusz Odowski, Tomasz Smuga, Rafał Szlas, Bartłomiej Szreder, Adam Szulc, Jakub Szumilas, Aleksandra Ucińska-Makowska, Wioletta Urbańska, Mieszko Weltrowski, Karolina Wojda i Wojciech Wołodkiewicz. Scenografię przygotowała Aleksandra Lis.

Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.