Nowocześnie i bezpiecznie

Nowy wizerunek wejherowskiej Szkoły Muzycznej

O tym, że Wejherowo z roku na rok staje się coraz piękniejsze nie trzeba nikogo przekonywać. Pojawiają się nowe osiedla, miejsca rekreacji, odnawiane są stare kamienice, zieniają swój wygląd szkoły i przedszkola. Zmian doczekała się w tym roku szkolnym także Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Wejherowie. Było to możliwe dzięki funduszom unijnym.

Prace remontowe prowadzone były w ramach projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna wybranych państwowych placówek szkolnictwa artystycznego w Polsce”. Ich wartość przekroczyła 2 200 000 zł. Środki pozyskane zostały przez organ prowadzący: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie ze środków UE w ramach POIiŚ 2014-2020.
Modernizacja budynku rozpoczęła się w czerwcu 2018 r. Ze względu na szeroki zakres prac, termin realizacji przekraczał okres wakacji letnich. Brak pomieszczeń stanowił ogromny problem. Pomocy udzieliła starosta wejherowski Gabriela Lisius i rektor Kaszubsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Marcin Pliński, udostępniając od września 2018 r. sale wykładowe nauczycielom i uczniom wejherowskiej Szkoły Muzycznej.
Remont dobiegł końca. Szkoła zyskała zupełnie nowy wizerunek. To co widoczne dla wszystkich mieszkańców to nowa elewacja. Białe ściany, kontrastujące z grafitowymi ramami 3-warstwowych okien wyróżniają budynek z szeregu stojących kamienic. Wzrok przyciąga umieszczona na fasadzie nazwa placówki, która dzięki podświetleniu widoczna jest także po zmierzchu, a dach pokrywają nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne.
Wnętrze szkoły również zyskało nowy, estetyczny wygląd. Odnowiono sale lekcyjne, korytarze, pomieszczenia administracji oraz pomieszczenia gospodarcze. Wymieniono instalację centralnego ogrzewania, zmodernizowano wentylację, zamontowano nowe oświetlenie, a na sali koncertowej – klimatyzację.
– Remont był długi i uciążliwy, ale warto było uzbroić się w cierpliwość – mówi Dorota Muża-Szlas, dyrektor Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Wejherowie. – Dzisiaj z ogromną przyjemnością i satysfakcją słucha się komplementów uczniów, rodziców i przebywających w szkole gości.
Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się w nowoczesnej, estetycznej i bezpiecznej placówce. Obecnie trwa rekrutacja.
– Wszystkich, którzy rozważają podjęcie nauki gry na instrumencie zapraszamy do składania podań do dnia 15 maja 2019 roku – dodaje dyrektor szkoły.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.