Łukasz Szczerba piąty

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących odbyła się Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących, wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Polski Związek Sportu Niesłyszących oraz Międzyszkolny Klub Sportowy Niesłyszących „Olimp” z Wejherowa zorganizowali po raz piąty „Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Niesłyszących Polski”.

Imprezę otworzyła dyrektor ośrodka Ewelina Lulińska-Kuklik, a następnie zaprezentowano 25 nominowanych sportowców. Po występie teatru „PINESKA” ze Słupska, nastąpiło ogłoszenie wyników głosowania na 10 najlepszych sportowców.
– Gala to podsumowanie dorobku oraz bieżących dokonań naszych sportowców i trenerów – mówi Jarosław Janiec, prezes PZSN. – Nasza organizacja zrzesza 35 klubów sportowych z całej Polski.
Pierwsze miejsce w plebiscycie wywalczył Rafał Nowak, złoty medalista na Mistrzostwach Świata w Toronto w biegu z przeszkodami na 3000 m. Drugi był pływak Artur Pióro, a trzeci lekkoatleta Tomasz Rozumczyk.
Łukasz Szczerba z ośrodka w Wejherowie, reprezentujący Klub „Olimp” zajął piąte miejsce. Na Mistrzostwach Europy Juniorów w Bydgoszczy zdobył złoty medal w pchnięciu kulą, złoty medal w rzucie dyskiem oraz srebro w rzucie oszczepem.
– Gratulujemy Łukaszowi. Jesteśmy wzruszeni i ogromnie dumni z jego sukcesów – mówi dyrektor Ewelina Lulińska- Kuklik.
Łukasz pojawił się na scenie w towarzystwie rodziców i brata. W nagrodę otrzymał wymarzony rower, który wręczyli mu przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.
K. Ruta-Rakowska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.