Skomplikowane zabiegi

Na Oddziale Kardiochirurgii

Kardiochirurdzy z wejherowskiego szpitala realizują skomplikowane zabiegi naprawy zastawek aortalnych. Przygotowując się do wprowadzenia tych procedur, zespół lekarzy uczestniczył w szkoleniach w renomowanych ośrodkach zagranicznych.

Uznaną alternatywą dla chirurgicznej wymiany zastawki aortalnej na sztuczną protezę jest jej naprawa. Dotyczy to pacjentów z izolowaną niedomykalnością zastawki aortalnej, bądź skojarzonej z dodatkowymi patologiami aorty wstępującej i opuszki.
– Główną korzyścią pozostawienia naprawianej własnej zastawki jest brak konieczności przyjmowania przez pacjenta leków przeciwkrzepliwych oraz wyeliminowanie negatywnych aspektów związanych z obecnością sztucznej zastawki serca – mówi dr n. med. Krzysztof Jarmoszewicz, ordynator Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie (Szpitale Pomorskie sp. z o.o.).- W tym roku w naszym ośrodku przeprowadzono pięć zabiegów naprawy zastawki aortalnej. Wszyscy pacjenci zostali wypisani do domu w stanie dobrym z kompetentną zastawką. Pozostają pod naszą stałą kontrolą.
Wprowadzanie nowych procedur jest konsekwencją dążenia do ustawicznego podnoszenia jakości i możliwości terapeutycznych dla pacjentów województwa pomorskiego. Obok zabiegów naprawczych zastawki aortalnej w wejherowskim oddziale kardiochirurgii wykonuje się również zabiegi naprawy zastawki mitralnej i trójdzielnej metodą małoinwazyjną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.