Nasi na podium

Sukcesy na matach w Gdyni zdobywali ostatnio młodzi judocy z Wejherowa, Rumi i Redy.

Michał Rosłonowski podczas jednej z walk.
Michał Rosłonowski podczas jednej z walk.

Złoty medla Agaty Syski w Otwartych Mistrzostwa UKS Galeon w Judo Dzieci „Gdynia 2013” był sukcesem Wejherowskiej Szkółki Judo.
Oprócz judoków z Pomorza, wystartowali tam reprezentanci Warmii i Mazur, woj. zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a także silna ekipa judoków z Kaliningradu.
Agata Syska z Wejherowskiej Szkółki Judo nie dała szans rywalkom, powtórzyła sukces z przed dwóch miesięcy, zdobywając ponownie złoty medal w kategorii wagowej do 24 kg. Wszystkie cztery walki wygrała przed czasem.
Inni zawodnicy tego klubu zajeli dobre pozycje: Faustyna Konkol 5 miejsce i Jakub Konkol 7miejsce.
Wejherowscy judocy trenują pod okiem trenerów Macieja Syski i Mariusza Jaszewskiego. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w salce judo „elektryka” w Wejherowie.

Agata Syska.
Agata Syska.

* * *
W hali Zespołu Sportowego Marynarki Wojennej na Oksywiu odbyły się Mistrzostwach Regionu Pomorskiego młodzików, juniorów młodszych, juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Judo w Gdańsku.W turnieju wystartowało 259 zawodniczek i zawodników.Wśród medalistów byli zawodnicy Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Złoto zdobył Jakub Rosłonowski (junior młodszy)z Redy, uczeń wejherowskiego ”Elektryka”.
Aby stanąć na najwyższym stopniu podium pokonał w efektownym stylu przeciwników. W kategorii juniorów Jakub wywalczył drugie miejsce. Po pokonaniu przez ippon czterech przeciwników w finale uległ doświadczonemu zawodnikowi z gdańska, Tobiaszowi Puzyr.
W kat. junior młodszy trzecie miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 4 w Rumi – Miłosz Pozański.
Obaj zawodnicy trenują w gdyńskich klubach.

MK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.