Posłowie z Wejherowa

Sukces uczniów Elektryka

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie, Mateusz Syposz i Igor Staniecki zostali posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży i tym samym wezmą udział w obradach XXV sesji, 1 czerwca 2019 r.

Ich „przepustką” do Sejmu był film o pośle z Kaszub – Bolesławie Formeli, który zrealizowali, w związku z tematem obrad: „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Bolesław Formela był, posłem na Sejm IV kadencji II RP w latach 1935-1938 oraz komendantem naczelnym Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. Wcześniej był samorządowcem, sołtysem i wójtem Gminy Strzepcz.
– Pragnę podziękować za pomoc i chęć współpracy w projekcie, Igorowi Stanieckiemu, któremu również gratuluję za mandat posła. Dziękuję również panu wicestaroście Jackowi Thielowi i zastępcy prezydenta Wejherowa Arkadiuszowi Kraszkiewiczowi za poparcie naszej kandydatury i za pomoc – mówi Mateusz Syposz. – Dziękuję wójtowi gminy Linia, Bogusławie Engelbrecht za poparcie i za deklarację utworzenia dębu pamięci Bolesława Formeli. Za pomoc dziękuję również Wojciechowi Rybakowskiemu i Tomaszowi Groth oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.