Dotacje dla Biblioteki

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie nie ustaje w poszukiwaniach dodatkowych sposobów finansowania działalności. W lipcu podpisana została umowa z Biblioteką Narodową w ramach projektu „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. Z tego źródła Biblioteka otrzyma 22 700 zł, które musi wydać do końca listopada br. 
Będzie to silny zastrzyk gotówki, który pozwoli na zakup nowości z rynku wydawniczego.
W lipcu wpłynęła również refundacja kosztów projektu „Na Południe” z Funduszu Wyszehradzkiego. Dzięki tej dotacji biblioteka zorganizowała w maju konferencję międzynarodową dla bibliotekarzy, na którą przybyli partnerzy z Czech, Słowacji i Serbii.
Z dodatkowych środków finansowane są również „Wakacje ze Sztuką”. Dzięki dotacji z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzieci, które z różnych powodów nie mogą udać się na wakacyjny wypoczynek, uczestniczą w zajęciach prowadzonych w Bibliotece.
Granty ze źródeł krajowych i zagranicznych pozwalają na wzmocnienie potencjału kulturotwórczego i edukacyjnego Biblioteki, poszerzając tym samym ofertę dla jej czytelników.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.