O Puchar Starosty Wejherowskiego

Boccia. Mistrzostwa powiatu

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego o Puchar Starosty w Boccia.

Zawody rozegrano w czterech kategoriach: Zdrowi, Niepełnosprawni, gr. A „paraolimpijczycy” i Niepełnosprawni gr. B „open”. Startowało łącznie 61 zawodniczek i zawodników z naszego regionu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i dyplomy oraz wszyscy uczestnicy – pamiątkowe okolicznościowe gadżety, ufundowane przez starostę powiatu wejherowskiego Gabrielę Lisius.
W imieniu organizatorów uroczystego otwarcia dokonał prezes ISS „START” Krzysztof Ruchalski. W zawodach uczestniczyli wiceprezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” w Warszawie i prezes Pomorskiego Związku Organizacji Sportu Niepełnosprawnych w Gdańsku Eugeniusz Grabowski, prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Wejherowie Ryszard Kliczykowski oraz były prezes KS „START” w Gdańsku Jerzy Lamparski, którzy wysoko ocenili organizację imprezy.
Zawody sprawnie przeprowadzili sędziowie: Andrzej Białas oraz Dagmar Rzoska przy współpracy z sędziami liczącymi Waldemarem Konikiem i Józefem Motowidło.
Organizatorem zawodów było Integracyjne Stowarzyszenie Sportowe „START” Wejherowo w ramach zawartej umowy w tym zakresie z Zarządem Powiatu Wejherowskiego.

 

Wyniki turniejów:

Indywidualnie – niepełnosprawni: Andrzej Puchowski, Andrzej Bułakowski, Waldemar Konik.
Indywidualnie – zdrowi: Andrzej Białas, Mara Wolska-Gieryk, Genowefa Miotke.
Indywidualnie – grupa paraolimpijska: Marta Dadasiewicz, Anna Konik, Marek Różniak.
Indywidualnie – niepełnosprawni oraz zdrowi „open”: Helena Szpunar, Andrzej Puchowski, Henryk Ptach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.