Podwójne święto w Śmiechowie

Archidiecezjalna Niedziela Palmowa i Dzień Młodzieży

Tegoroczne Misterium Wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy w Wejherowie, o którym piszemy na str. 8, połączone zostało z uroczystością archidiecezjalną, której przewodził metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Obchody Niedzieli Palmowej połączono z Dniem Młodzieży.

Drzewa sadzili kapłani z ks. arcybiskupem na czele i przedstawiciele władz miasta oraz powiatu. Fot. Leszek Spigarski
Drzewa sadzili kapłani z ks. arcybiskupem na czele i przedstawiciele władz miasta oraz powiatu.
Fot. Leszek Spigarski

Orszak przeszedł od Węzła Śmiechowo-Północ do budowanego kościoła św. Karola Boromeusza. Tam odprawiona została msza św. koncelebrowana. Obok Metropolity Gdańskiego obecni byli biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, kilkunastu kapłanów z dekanatu wejherowskiego z ks. prałatem Danielem Nowakiem na czele oraz grupa kleryków z Seminarium Duchowanego w Gdańsku.
W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i starosta wejherowski Gabriela Lisius oraz inni samorządowcy, a także liczni mieszkańcy Wejherowa. Nie brakowało dzieci i młodzieży W swojej homilii ks. abp Sławoj Leszek Głódź powiedział m.in., że w Śmiechowie, gdzie mieszka dużo młodych rodzin, powstaje świątynia, która będzie najpiękniejsza między Szczecinem a Elblągiem.
Ks. proboszcz Piotr Lemańczyk poinformował że parafia pw. Św. Karola Boromeusza w Wejherowie istnieje od 2011 roku. Powstający kościół w stylu neobarokowym jest obecnie w stanie surowym.
Po mszy świętej przy nowym kościele posadzono 20 młodych dębów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.