Razem dla autyzmu

Marsz, kiermasz, koncerty

Niebieski pochód przeszedł 12 kwietnia ulicami Wejherowa. W marszu „Razem dla autyzmu” wzięło udział wielu mieszkańców miasta i powiatu, a także przedstawiciele władz samorządowych.

Obchody Światowego Dnia Autyzmu w Wejherowie zorganizowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem we współpracy z Powiatowym Zespołem Kształcenia Specjalnego i Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.
Na placu J. Wejhera rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, a na scenie wystapili uczniowie z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie oraz młodzi artyści wejherowscy. Zaprezentowały się kluby sportowe: Gryf Wejherowo, Tytani, Klub Karate Wejherowo, Klub Kickboxingu oraz Klub Apollo. Ciekawe stoisko z atrakcjami dla dzieci. przygotowało Nadleśnictwo Wejherowo. Odbył się pokaz wozów wojskowych, Straży Pożarnej, a także pokaz umundurowania Policji.

 

– Obchody Światowych Dni Wiedzy o Autyzmie mają na celu poszerzanie wiedzy na temat autyzmu, pomoc w zrozumieniu tego zaburzenia jak i uwrażliwienie na problemy osób dotkniętych spektrum autyzmu, które nierzadko są źle odbierane przez społeczeństwo – mówi Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.