Kwiaty dla Wejhera

Jak co roku, w lutym, mieszkańcy Wejherowa oddadzą hołd założycielowi miasta Jakubowi Wejherowi. Z okazji rocznicy jego śmierci, w tym roku 356., w najbliższą niedzielę 24 lutego br. w kościele św. Anny oraz na placu J. Wejhera odbędą się uroczystości.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, gwardian klasztoru oo. Franciszkanów oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zapraszają do oddania hołdu założycielowi miasta. Najpierw delegacje udadzą się do grobu Jakuba Wejhera w krypcie kościoła św. Anny, gdzie o godz. 11.50 złożą kwiaty.
O godz. 12.00 w tym kościele odbędzie się msza św., a po mszy poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przejdą na Plac Jakuba Wejhera. Po godz. 13.00, pod obeliskiem założyciela miasta zostaną złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.

Jakub Wejher, syn Jana i Anny Szczawińskiej, zmarł po krótkiej chorobie 20 lutego 1657. Pochowano go w Gdańsku, ale w 1658 r. przeniesiono jego szczątki do krypty kościoła św. Anny. J. Wejher urodził się 48 lat wcześniej, w 1609 r. a w połowie XVII w. ufundował kościoły i kalwarię w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.