Powitanie wiosny na Kaszubach

Zabawa, edukacja i integracja

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej po raz ósmy odbyło się spotkanie integracyjne dla ośrodków skupiających osoby niepełnosprawne. Wydarzenie pod nazwą „Powitanie wiosny na Kaszubach” zorganizowała Fundacja zdrowia ESCO.

Celem spotkania była zabawa i integracja środowiska, a także promocja regionalnej kultury. Rozstrzygnięto konkursy: „Wzór kaszubski w nowoczesności”, „Wiersz lub piosenka Kaszubska” oraz „Potrawa Kaszubska”. Uczestnicy obejrzeli prezentacje artystyczne m.in. w języku kaszubskim, a komisja oceniała zarówno występy, jak i konkursowe prace.
W festynie wziął udział m.in. Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski oraz Iwona Romanowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
W festynie uczestniczyło 11 ośrodków, skupiających osoby niepełnosprawne z powiatu wejherowskiego.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Wejherowie prowadzone są od 2002 roku. Obecnie prowadzi je Fundacja Zdrowia ESCO, której prezesem jest Artur Ostrowski, który działa na rzecz osób niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami, prowadząc rehabilitację zdrowotną i społeczną od 2009 roku.
W ramach warsztatów, kierownych przez Izabelę Mazurkiewicz, działają cztery pracownie: komputerowo-poligraficzna, plastyczna, witrażowo-przyrodnicza i gospodarstwa domowego. Odbywa się również rehabilitacja oraz zajęcia z psychologiem. Fundacja prowadzi też Klub Integracyjny TAO.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.