Morze i Kaszuby

20 lipca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy malarskiej Tadeusza Podgórskiego. Autor, mieszkaniec Wejherowa, zajmuje się malarstwem amatorsko, stosując takie techniki jak olej, tempera, akwarela.

Jest członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich, Stowarzyszenia „Pasja” oraz Koła Pasji Twórczych przy Bibliotece w Bolszewie. Był wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość. Nie jest to pierwsza wystawa Tadeusza Podgórskiego w Bibliotece w Wejherowie. 
Na obrazach, które zagościły w jej holu, pojawiły się ulubione tematy artysty : morze i zabytkowa architektura Kaszub. Jednak jak zauważyli oglądający wystawę, w porównaniu do wcześniejszych prac, zmieniła się ich kolorystyka i natężenie barw. Spokojny błękit morza zmienia się często w sztormowy granat, a nad delikatnymi krajobrazami pojawiają się ciemniejsze chmury. Autor przyznał, że jego twórczość dojrzewa wraz z nim samym.
Wśród gości wernisażu był radny Henryk Jarosz oraz członkowie Stowarzyszenia „Pasja”.
Artysta przygotował dla wszystkich wyjątkową atrakcję – loterię, w której można było wylosować sześć kopii jego obrazów i jeden oryginał. Autor podarował również jeden swój obraz naszej bibliotece. Widnieje na nim wejherowski ratusz.
Wystawę można oglądać do 20 sierpnia w holu wystawienniczym Biblioteki, na pierwszym piętrze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.